“Zlatni ljiljani” savladali Kazahstan i došli na korak do polufinala Paraolimpijskih igara

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci je uz dosta muke danas pobijedila Kazahstan u 2. kolu Paraolimpijskih igara u Parizu (3:2).

Po setovima je bilo 26:24, 25:13, 14:25, 21:25 i 15:8 za izabranike selektora Ifeta Mahmutovića.

Kazahstan je u prvom setu pokazao da će ovo biti jedna teška utakmica za bh. reprezentaciju. Naša selekcija je imala kontrolu nad prvim setom koji je privela u svoju korist s 26:24.

Drugi je bio mnogo lakši, koji su “Zlatni ljiljani” osvojili sa sigurnih 25:13. Tada se činilo da je susret gotov i pitanje pobjednika riješeno, ali su onda Kazahstanci zaigrali sjajno.

Treći set osvojili su s rezultatom 25:14, a četvrti s 25:21 i odveli meč u dodatni peti set.

Tu je presudio kvalitet odličnih bh. odbojkaša koji su dominantno došli do slavlja u ovom dijelu igre s 15:8.

Najefikasniji u našem timu bio je Mirzet Duran s 20 poena, po devet su dodali Safet Alibašić i Nizam Čančar. Kod Kazahstana se istakao Perdebaj Namuratov (Perdebay) s čak 31 poenom.

Bosna i Hercegovina je na omjeru od 2-0 nakon dva kola, a naredni protivnik je selekcija Francuske.