Vlada RS zadužila MUP da zamijeni GPBiH u RS, najavljuju ukidanje finansiranja institucija koje ne budu radile po neustavnim zakonima

Vlada RS zadužila MUP da zamijeni GPBiH u RS, najavljuju ukidanje finansiranja institucija koje ne budu radile po neustavnim zakonima

Vlada RS prihvatila je na današnjoj sjednici “Informaciju o  aktuelnoj političko-sigurnosnoj situaciji u RS zbog nezakonitog djelovanja Kristijana Šmita”.

Oni su zadužili da u što kraćem roku izradi prijedlog zakona kojim će se urediti granična kontrola i prelazak državne granice BiH na teritoriji RS i da poslove granične kontrole obavljalju policijski službenici MUP-a RS, saopćeno je iz Vlade RS.

Na ovaj način se nastavilo sa neustavnim djelovanjem rukovodstva entiteta RS, čime se krenulo u razvlaštivanje Granične policije BiH na području ovog eniteta.

00:00/01:35
GM Energy Hillsborough House
Truvid
auto skip
Dobivaj najvažnije vijesti porukom na Viberu: KLIKNI OVDJE
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za Android: KLIKNI OVDJE
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za iOS: KLIKNI OVDJE

NAJNOVIJE

rentacarZenica