Tami u bh. nogometu ne nazire se kraj, na Grbavici okončana sramota mlade reprezentacije

Dok se trudimo prisjetiti nekih sretnijih vremena za seniorsku reprezentaciju Bosne i Hercegovine, još je teža situacija u U-21 selekciji koja je okončala najsramotnije kvalifikacije u svojoj historiji.

Mlada reprezentacija Bosne i Hercegovine predvođena Vinkom Marinovićem danas je poražena od Kipra na Grbavici rezultatom 3:1 i tako je zaključila kvalifikacije ubjedljivo na posljednjem mjestu u grupi sa samo tri boda i sedam poraza u osam odigranih utakmica.

Redom su nas dvaput savladale selekcije Slovenije, Austrije i Francuske, a danas je to prvi put uradio i Kipar, preskočivši nas na četvrtom mjestu, pa se U-21 reprezentacija BiH zacementirala za dno na kraju kvalifikacija.

Mlada selekcija BiH danas je prva došla u vodstvo veoma lijepim golom Muhameda Buljubašića u 44. minuti i to je jedino vrijedno pomena iz današnje utakmice.

Na odmor se otišlo rezultatom 1:1 jer je Nicolas Koutsakos pogodio za poravnanje već na početku sudijske nadoknade

U nastavku utakmice dva gola postiže Giannis Satsias za konačnih 3:1 i veliki preokret gostiju na Grbavici.