ŠOK | Koronavirus na Olimpijskim igrama: Čuveni šampion izgubio zlato pa saznao lošu vijest

Plivač britanskog tima Adam Peaty bio je pozitivan na koronavirus dan nakon što je osvojio srebro na 100 metara prsno na Olimpijskim igrama u Parizu.

Peaty, šestostruki osvajač olimpijskih medalja, prepustio je zlato Italijanu Nicolu Martinengiju za dvije stotinke sekunde u uzbudljivom finalu.

Peaty je kazao kako se loše osjećao jutro nakon utrke, ali je to odbio koristiti kao opravdanje za “izgubljeno zlato”. Peaty se također mučio s promuklim grlom.

U satima nakon finala simptomi su mu se pogoršali i testiran je na COVID rano ujutro u ponedjeljak. Bio je pozitivan u tom trenutku. Nadamo se kako će se vratiti u konkurenciju za štafete kasnije u plivačkom programu objavio je Britanski odbor.

Osmostruki svjetski prvak, koji je osvojio dvije uzastopne zlatne medalje u Riju 2016. i Tokiju 2021., također će se takmičiti u štafeti za britanski tim.