Sinner ušao u finale Mastersa u Šangaju, čeka pobjednika duela Đokovića i Fritza

Najbolji teniser svijeta Jannik Sinner je ušao u finale Mastersa u Šangaju nakon što je danas pobijedio Tomaša Machača rezultatom 2:0 u setovima.

Italijanu je za pobjedu bilo potrebno sat i 44 minute igre, a do nje je stigao zahvaljujući nevjerovatno malom broju neprisiljenih grešaka koje je napravio (9).

Machač (ATP 33.) je naravio break već u prvom gemu, no nije ga dugo zadržao. Sinner je napravio breakove u četvrtom i desetom gemu prvog seta, te ga je riješio u svoju korist rezultatom 6:4.

U drugom setu Sinner je napravio jedan break, što mu je bilo dovoljno za 7:5, te prolazak u finale.

Sinner će u finalu igrati protiv boljeg iz duela Novak Đoković (ATP 4.) – Taylor Fritz (ATP 7.) koji počinje danas u 13 sati.