Sarajka kojoj nije dozvoljeno kupanje u burkiniju na Panonskim jezerima otkrila detalje: Bila sam glavna tema na plaži jer je marama čudo očigledno
Kao što smo i prenijeli jučer, 21-godišnja Sarajka Ines Oputar doživjela je neugodno iskustvo na Panonskim jezerima u Tuzli jer joj nije dozvoljeno kupanje u burkiniju.
Ona je u današnjem razgovoru za Source portal otkrila detalje ovog neprijatnog iskustva.
“Sva sretna krenula sa porodicom iz Sarajeva, na dobro poznata Panonska jezera u Tuzli, koja svi toliko hvale, ni pomislila nisam da bi mi marama trebala biti problem. Na ulazu, su mi rekli da neću imati pravo ući u vodu, jer je po njihovom pravilniku zabranjeno kupati se u odjeći i obuci, što ja nisam ni planirala. Koliko znam burkini nije odjeća, to je kupaći kao i svaki drugi, napravljen od istog materijala. Na pitanje zašto, odgovaraju da je zbog toga što voda ne otiče”, govori nam Ines.
Kako dalje navodi, ipak je ušla da porodici ne bi pokvarila odmor.
“Karta mi je uredno naplaćena, nakon čega sam sjedila pored vode, naravno bila sam glavna tema na plaži, jer marama je očigledno čudo. Na moje pitanje da li je to pravilo za burkini iskazano pod naslovom zabranjeno kupanje u odjeći i obuci, odgovorili su da je to to, na moj zahtjev da slikam pravilnik rekli su da ne smijem, kada sam tražila tablu na kojoj piše zabranjeno slikanje, slegli su ramenima, nakon čega sam slikala kupališni red”, kazala je ona.
Podsjećamo i na gotovo identičan slučaj iz Tuzle od prije dvije godine kolumnistice, redateljice i aktivistice Nejre Latić-Hulusić, kojoj također nije dozvoljeno kupanje u burkiniju.
“Za prijašnji slučaj sam saznala tek kada sam doživjela razočarenje. Nemam mišljenje, imam razočaranje, u državu, u narod. Svakom samo ono što je zaslužio. Mislim da je ovo jedna velika sramota, ogromna”, zaključila je Ines u razgovoru za Source.ba portal.
Tada su iz Panonskih jezera naveli da se Pravilnik o kućnom redu o propisanoj opremi za kupanje gostiju nalazi na sve tri ulazne kapije prema kojem nije dozvoljeno kupanje u odjeći ili kupaćoj opremi koja nije u skladu sa propisanom.
“Taj Pravilnik o kućnom redu u ovom obliku egzistira od 2009. godine, pravilo o kupaćoj opremi se primjenjuje od 2003. godine, i jako je dobro poznato svim zaposlenicima Panonike”, naveli su, između ostalog, tada iz Panonskih jezera.
Source
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za Android: KLIKNI OVDJE
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za iOS: KLIKNI OVDJE
POVEZANE OBJAVE