Remontada na “kraljevski” način: Borusija imala veliku prednost, pa primila petardu od Reala

Fudbaleri madridskog Reala pobijedili su Borusiju iz Dortmunda rezultatom 5:2 nakon preokreta u okviru trećeg kola Lige prvaka.

Susret na Santiago Bernabeu pružio je sve što navijači vole da vide. “Kraljevi” su uspjeli na kraju slaviti, ali ne prije šoka.

Naime, Borusija je povela u 30. minuti nakon što je Gerasi (Guerassy) sjajno zagradio rivala i ostavio loptu za Malena koji je ostao sam, a potom je i pogodio.

Četiri minute kasnije, igrači Reala kao da su još uvijek bili zbunjeni nakon prvog gola, a ovaj puta Malen pronalazi Gitensa (Gittens), kojeg niko ne prati, a mladi Englez sprovodi loptu u mrežu za 0:2.

Ipak, ove “Kraljeve” krasi ta mogućnost povratka u svaki meč.

Nakon sat vremena igre je pokrenut preokret. Rudiger je ostao u jednom napadu visoko, Mbape (Mbappe) ga pronalazi, te Nijemac loptu zakucava u mrežu.

Samo dvije minute kasnije, Vinisijus Žunior (Vinicius Jr.) pogađa za izjednačenje.

U narednim minutama, obje ekipe su napadale, ali “Kraljevi” ne bi bili oni da ne prelome meč u svoju korist.

Prvo je Lukas Vaskez (Lucas Vasquez) u 83. minuti pogodio za potpuni preokret, da bi nekoliko minuta kasnije Vinisijus s još dva pogotka upisao het-trik i uspio pečatirati pobjedu.

Iako su “Milioneri” izgledali kao da će se revanširati Realu za poraz u prošlogodišnjem finalu, to na kraju nisu uspjeli.