POTOP | Zvezda ponizila Partizan i nanijela mu najteži domaći poraz u beogradskom derbiju

Nogometaši Crvene zvezde večeras su u 174. vječitom beogradskom derbiju deklasirali Partizan i na njegovom terenu ga ponizili sa ubjedljivih 4:0.

Tako je Zvezda nanijela ljutom rivalu najteži gostujući poraz u historiji beogradskog derbija, dok je generalno najveća pobjeda u derbiju ostala ona Partizanova od 7:1 iz davne 1953. godine.

Od samog početka derbija se situacija loše razvijala za Partizan, a Zvezda do vodstva stiže iz penala u 24. minuti meča.

Tada je s bijele tačke za 1:0 pogodio Cherif Ndiaye, da bi jako važan gol u posljednjim trenucima prvog poluvremena postigao internacionalac iz Konga Silas, koji duplira prednost Zvezde.

Ndiaye je nakon deset minuta igre u drugom dijelu povisio na ogromnih 3:0 i riješio pitanje pobjednika, a do četvrtog gola Zvezda stiže u 65. minuti, kada Ndiaye kompletira hat-trick.