Odlična partija Haruna Hodžića na startu nove sezone EHF Evropa lige

Rukometaši Chamberya u okviru prvog kola EHF Evropa lige poraženi su na gostovanju kod Füchse Berlina rezultatom 24:22 (13:10).

Odličnu partiju u sinoćnjem susretu pružio je Harun Hodžić koji je upisao dvanaest uspješnih intervencija.

Chambery je pružio solidnu partiju, pa je prvo poluvrijeme proteklo u gotovo ujednačenoj borbi na obje strane. Ipak u posljednjih nekoliko minuta prvog dijela domaćini su uspjeli da se odlijepe na tri gola razlike pa se na odmor odlazi kod rezultata 13:10.

U drugom dijelu domaćini su uspjeli iskontrolisati prednost koju su stekli u prvom poluvremenu. Prednost se kretala do plus četiri. Uspjeli su gosti u 56. minuti smanjiti zaostatak na samo minus jedan 22:21, no ipak nisu imali snage za preokret.

Susret je na kraju završen kod rezultata 24:22.

Lisice su do pobjede vodile Freihofer Tim sa pet te Andersson Bredekjaer, Lindberg Hans, Gidsel Mathias i Av Teiugm West sa po tri postignuta pogotka.

U redovima Chamberya najefikasniji su bili Richert Benjamin sa pet i Goni Iosu te Anquetil Arthur sa po četiri postignuta pogotka.