NEXTA: Zelenski naredio demobilizaciju

NEXTA: Zelenski naredio demobilizaciju

Predsjednik Ukrajine Volodimir Zelenski potpisao je danas dekret kojim se ukida proljetna regrutacija i najavljuje demobilizacija prethodno regrutovanih vojnih obveznika, javila je NEXTA.

Mnogima ovakva odluka Zelenskog nije baš jasna s obzirom na pregrupisavanje ruskih snaga u istočnoj Ukrajini i najave nove ofanzive.

Pojedini korisnici društvenih mreža, u komentaru na ovu navodnu odluku Zelenskog, kazali su da Ukrajini ne trebaju vojnici, kojih ima dovoljno, nego oružje.

00:00/01:01
Rolls-Royce Cullinan Series II and Rolls-Royce Black Badge Cullinan Series II
Truvid
auto skip

Također, smatraju da se demobilizacija odnosi na osobe koje su prisilno regrutovane jer “ima dovoljno dobrovoljaca” i regularnih vojnika.

U međuvremenu, nastavljene su bitke širom Ukrajine, a posebno se žestoke borbe vode u Mariupolju.

Prema riječima gradonačelnika, do sada su Rusi ubili preko 10.000 civila, a “leševi su rasuti po ulicama”.

N1
zelenski 1
Dobivaj najvažnije vijesti porukom na Viberu: KLIKNI OVDJE
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za Android: KLIKNI OVDJE
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za iOS: KLIKNI OVDJE

NAJNOVIJE

rentacarZenica