Nevjerovatne scene u Premijer ligi BiH: Zapisničar dodao gol ekipi kada se utakmica lomila

Rukometaši Krivaje pobijedili su Vogošću u 2. kolu Premijer lige BiH rezultatom 31:29, a susret je obilježila situacija iz 48. minute.

Naime, Vogošća je postigla gol za 22:21, nakon čega su domaći tražili tajm-aut. Igrači su otišli na minut pauze, ali je na semaforu stajao rezultat 22:20.

Gosti su se žalili, tražeći ispravku rezultata. Nakon insistiranja zapisničara rezultat je promijenjen, ali umjesto na 22:21, na 23:21.

Tako je zapisničar, ne Krivaja, učinio materijalnu povredu pravila. Sada je odluka na Rukometnom savezu BiH da pregleda snimak i donese odluku – utakmica bi mogla biti ponovljena.