Mladi rukometaši BiH pregazili Latviju i osvojili EHF Čempionšip

Kadetska rukometna reprezentacija Bosna i Hercegovina (U-18) je osvajač EHF Čempionšipa u Slovačkoj nakon što je u finalu savladala Latviju s uvjerljivih 38:26 (16:10).

Nakon osam minuta igra naša selekcija je vodila sa 5:2, a u 19. minuti golom Karla Perića odlazimo na 11:6. Do kraja poluvremena naša razlika je otišla na najvećih sedam razlike (16:9), a Latvija je do odmora postigla pogodak za naše vodstvo od 16:10 na poluvremenu.

Početkom drugog dijela izabranici selektora Alena Hadžića odlazi i na osam golova razlike, a Latvija uspijeva smanjiti na četiri pogotka zaostatka. Ipak naša selekcija nije dozvolila rivalu povratak meč, već odlazi na sedam razlike (28:21) u 49. minuti. Do kraja meča smo upisali ubjedljiv i sasvim zaslužen trijumf.

Najefikasniji u pobjedi bh. reprezentacije bio je Alen Hadžimuhamedović s 12 golova, a po pet su dodali Elmas Avdić i Kristian Katić.

Naš reprezentativac Mihajlo Vujadinović je najbolji golman turnira, a Alen Hadžimuhamedović je najbolji srednji bek, dok je nagradu MVP (najkorisniji igrač) osvojio naš Alem Hadžić, objavio je RS BiH.

Podsjetimo, samim plasmanom u finale EHF Čempionšipa selekcija Bosne i Hercegovine je izborila direktan plasman na EURO 2026. godine kada je riječ o u-20 uzrastu.

Naši rukometaši se sutra vraćaju u domovinu, a u Tuzli će im, kako je objavio predsjednik RS Tuzlanskog kantona Alija Hasić, biti organizovan doček kod Plavog mosta.