Ministar Isak održao sastanak sa kantonalnim ministrima unutrašnjih poslova

Federalni ministar unutrašnjih poslova Ramo Isak održao je danas sastanak sa kantonalnim ministrima unutrašnjih poslova i predstavnicima kantonalnih ministarstava unutrašnjih poslova na kojem je razgovarano o sigurnosnoj situaciji na području FBiH i primjeni novih zakonskih propisa.
Kantonalni ministri unutrašnjih poslova ukratko su prezentirali izazove sa kojima se svakodnevno susreću u radu kako bi unaprijedili sigurnosnu situaciju te je zaključeno da je sigurnosna situacija na području Federacije BiH zadovoljavajuća. Dalje su dogovorene aktivnosti o primjeni Zakona o zaštiti nasilja u porodici i nasilja prema ženama u FBiH.
Ministri su razmotrili i inicijative za izmjene i dopune Zakona o prekršajima Federacije BiH i Zakona o osnovama sigurnosti saobraćaja na cestama u BiH.
Na sastanku se također razgovaralo o izmjenama i dopunama zakona o policijskim službenicima kao i o trajanju osnovne policijske obuke.
Na kraju sastanka ministar Isak zahvalio je kantonalnim ministrima unutrašnjih poslova na saradnji i zalaganju te je zaključio da se samo zajedničkim radom i zalaganjem mogu postizati bolji rezultati u radu, a što doprinosi boljem sigurnosnom ambijentu svih građana Bosne i Hercegovine.
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za Android: KLIKNI OVDJE
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za iOS: KLIKNI OVDJE
POVEZANE OBJAVE