Mala škola fudbala Barcelone: Rafinja razbio Bajern, Dedićev Salzburg poražen od Dinama

Fudbaleri Barcelone deklasirali su Bajern Minhen rezultatom 4:1 u okviru 3. kola Lige prvaka.

Sjajne Katalonce predvodio je Rafinja koji je bio neuhvatljiv sa veoma krhku odbranu Bavaraca, te je na kraju upisao het-trik.

Pogodio je već nakon 59 sekundi, kada je iskoristio grešku Kimiha (Kimmich), koji ga poslije toga nije mogao sustići, a Brazilac je načeo mrežu Bajerna.

Bavarci su u 18. minuti uspjeli doći do poravnanja nakon što se Heri Kejn (Harry Kane) najbolje snašao u šesnaestercu i pogodio mrežu Katalonaca, ali to je bilo to od njihove igre.

U ostatku utakmice na terenu je dominantna bila samo jedna ekipa, a riječ je o katalonskom velikanu.

Prvo je Fermin Lopez sjajno namjestio pogodak za Levandovskog (Lewandowski) u 36. minuti, da bi do poluvremena Nojer (Neuer) još jednom morao vaditi loptu iz mreže. Radi se o pogotku Rafinje iz 45. minute koji je nakon driblinga lijepo plasiranim udarcem matirao njemačkog golmana.

Het-trik je uspio kompletirati nakon deset minuta drugog dijela. Ponovo je pobjegao odbrani Bajerna, koja ga ni taksijem mogla sustići, te ponovo pogodio za Barcelonu.

Katalonci nakon ovog meča ima dvije pobjede i poraz, dok je Bajernu ovo drugi poraz u tri odigrana kola.

Fudbaleri RB Salzburga nastavljaju s katastrofalnom formom. Reprezentativac BiH Amar Dedić i saigrači su upisali treći poraz, a ovaj put ih je srušio zagrebački Dinamo rezultatom 0:2.

Mrežu Salzburga je načeo Kulenović u 49. minuti, a konačan rezultat je postavio Bruno Petković u 84. minuti susreta.