Kreće velika policijska vježba: Specijalci, oklopna vozila i pirotehnika – građani bez panike!

Obavještavaju se građani kako će u narednim sedmicama policijski službenici Federalne uprave policije, Uprave policije Ministarstva unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo, Uprave policije Ministarstva unutrašnjih poslova Tuzlanskog kantona i Uprave policije Ministarstva unutrašnjih poslova Bosansko-podrinjskog kantona Goražde u saradnji s Policijskom akademijom FMUP-a vršiti pripreme za policijsku pokazno-taktičku vježbu “Rješavanje talačke kriza – evakuacija kadeta osnovne policijske obuke” na lokalitetu Policijske akademije FMUP-a na Vracama u Sarajevu.
U pripremama bit će korištena pirotehnička sredstva i veći broj specijalnih oklopnih vozila i policijskih vozila Federalne uprave policije, Uprave policije Ministarstva unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo, Uprave policije Ministarstva unutrašnjih poslova Tuzlanskog kantona i Uprave policije Ministarstva unutrašnjih poslova Bosansko-podrinjskog kantona Goražde.
Građane koji žive u blizini Policijske akademije FMUP-a ili se u vrijeme održavanja priprema nađu u neposrednoj blizini obavještavamo da je riječ o planiranim vježbama koje će realizovati policijske snage u Federaciji BiH te da nema razloga za zabrinutost i uznemirenost.
Javnost će na vrijeme biti informisana i o terminu održavanje pokazno-taktičke vježbe, a nosilac aktivnosti je Specijalna policijska jedinica FUP-a.
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za Android: KLIKNI OVDJE
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za iOS: KLIKNI OVDJE
POVEZANE OBJAVE