Katastrofalno poluvrijeme Rođenih u Andori: Haskić promašio penal, pa Escaldes došao do dva gola u finišu prvog dijela

Uvodnih deset minuta donijeli su dvije jako dobre šanse Veleža. Bh. predstavnik je mogao povesti preko Mihaela Mlinarića već u drugoj minuti, ali igrač Rođenih je pucao direktno u Adrija.

Fudbaleri Veleža trenutno igraju revanš meč 1. pretkola Konferencijse lige protiv Inter Escaldesa. Rezultat nakon prvih 45 minuta je 1:0 za predstavnika Andore.

Igrala se 39. minuta kada je Omar Pršeš proigrao Tarika Šikala, koji je srušen u kaznenom prostoru Escaldesa.

Odgovornost je preuzeo Nermin Haskić, ali golgeter bh. tima nije bio precizan i pogodio je stativu.

Samo tri minute trebale su Interu da u potpunosti kazni Rođene. Šokiranu odbranu Veleža, kaznio je u dva navrata Guillaume Lopez. Francuz je pogodio prvo u 44. minuti, a tri minute i drugi put je matirao Osmana Hadžikića.

U prvom meču na Grbavici bilo je 1:1, tako da se predstavnik Bosne i Hercegovine nalazi pred eliminacijom.