Hajduk savladao Džekin Fenerbahče, Dijamant igrao skoro cijeli meč

U prijateljskom meču igranom u austrijskom Grazu, Hajduk je sa minimalnih 1:0 pobijedio Fenerbahče. Junak Splićana bio je 16-godišnji Bruno Durdov koji je zabio pobjedonosni gol.

Prvo poluvrijeme nije bilo nešto naročito zanimljivo kao i sama utakmica što je možda i očekivano pošto su objema ekipama “teške noge”.

Vrijedno spomena iz prvog poluvremena je nagurivanje igrača kada je došlo do sukoba Marka Livaje i Alexandera Djikau.

U teren je ušao i Gennaro Gattuso sa jedne, te Jose Mourinho sa druge koji na kraju i smirio kapitena Hajduka.

Na startu drugog poluvremena sjajnu priliku da zabije za Fenerbahče imao je Edin Džeko, ali Bosanac nije zabio iz blizine.

Gol odluke u vrijednoj pobjedi Splićana pred sami finiš meča postigao je 16-godišnji Bruno Durdov. Nakon ubačaja s lijeve strane lopta je došla do Durdova na drugoj stativi i talentovani fudbaler je lijepo pogodio.

Durdov je odradio odličan pripremi period te će definitivno staviti na slatke muke stručni štab Splićana u narednom periodu.

Pobjeda za Splićane je još na većoj vrijednosti jer je na drugoj strani bio Jose Mourinho, jedan od najboljih trenera ikad.

Treba istači da je na golu Fenerbahčea kao starter meč poočeo Dominik Livaković, zanimljivo da su ga navijači Hajduka dočekali zvižducima.

Hajduk je sa utakmiceom protiv turskog tima završio pripremni period van Hrvatske. Naredne sedmice Bijele čeka prijateljski ogled sa Širokim Brijegom.