Čelik u generalci uvjerljivo savladao Radnički

Nogometaši Čelika danas su na Bilinom polju u generalnoj provjeri pred početak sezone u 1.ligi FBiH dočekali ekipu Radničkog iz Lukavca. U solidnoj nogometnoj predstavi Zeničani su slavili uvjerljivu pobjedu rezultatom 3:0.

Utakmica je počela minutom šutnje za nesretno preminuog sportskog radnika Dženana Uščuplića

Domaći nogometaši bolje su otvorili utakmicu, te su već u sedmoj minuti došli do vodstva od 1:0, sjajno je nakon prekida loptu ubacio mladi Smajlović, a novajlija na Bilinom polju, stoper Rašević glavom sa pet metara pogađa za 1:0. Nakon gola domaćeg tima uslijedio je period mirnije igre do 30. minute, kada se u šansi našao Međuseljac, ali nije najbolje zahvatio loptu u petercu. Skromno prvo poluvrijeme završeno je vodstvom Čelika rezultatom 1:0.

U drugom poluvremenu se ništa nije promijenilo sem igrača na terenu, odnosno izmjena koje su treneri oba tima napravili. U 60. minuti prvi šut u okvir gola gostiju, lijepo je sa oko 20 metara pokušao Kavazović, ali Durmo je još ljepšom paradom spasio domaći tim.

U 62. minuti sjajan kontranapad Čelika, Tabaković je oduzeo loptu na svojoj polovini, dodao do Martinovića koji je sjajno prošao i nesebično dodao Mašiću, koji sa pet metara pogađa za 2:0. Nakon drugog gola Čelika gosti su se raspali u igri, a to su iskoristili domaćini. U 69.minuti Međuseljac je sjajno proigrao Martinovića, koji se lažnjakom oslobodio jednog igrača gostiju, a onda lijevom nogom plasirao loptu u suprotni ugao za vodstvo Čelika rezutlatom 3:0. U 75.minuti Tabaković je sjajnom asistencijom izbacio Međuseljca koji je izašao sam pred gostujućeg golmana, ali na kraju je puno oklijevao i njegov udarac je zaustavio golman tima iz Lukavca. U 80. minuti i Mašić je bio u dobroj šansi, ali je šutirao malo iznand gola. Do kraja utakmice nije bilo promjene rezultata, te su crno-crveni na pravi način najavili početak sezone narednog vikenda. Konačni rezultat na kraju bio je 3:0 za Čelik.

Narednog vikenda Čelik će prvenstvo otvoriti domaćim susretom protiv ekipe Goražda, dok će Radnički na svome terenu dočekati ekipu Stupčanice

Čelik-Radnički 3:0

Čelik:Durmo, Musa, Rašević, Smajlović, Jusić, Prguda, Vardo, Međuseljac, Tabaković, Martinović i Mašić. Trener:Dario Damjanović.

Radnički:Brezičanin, Kamenčić, Hidanović, Devedžić, Handžić, Behram, Kuljaninović, Kavazović, Makić, Kucalović i Mušić. Trener:Zehrudin Kavazović.