Čelik na Bilinom polju razbio Jedinstvo i zasjeo na čelo tabele

Nogometaši Čelika večeras su na stadionu Bilino polje u okviru 2.kola 1.lige FBiH dočekali ekipu Jedinstva iz Bihaća. U sjajnoj atmosferi i veoma sadržanoj utakmici pobjedu je slavila ekipa Čelika rezultatom 4:1.

Više od 4.000 navijača od čega je i 50-tak došlo iz Bihaća večeras je napravilo sjajno atmosferu na zeničkom hramu nogometa.

Očekivano nošeni sjajnom podrškom s tribina crno-crveni su od početka meča krenuli agresivno i napadački ka golu gostiju iz Bihaća, koji su u ovaj meč ušli s nekoliko novih (registrovanih) igrača u odnosu na prvo kolo i meč protiv Gradine.

Prva prilika na utakmici desila se u 16. minuti, a iz prve prave prilike Zeničani su poveli, Vardo je sjajnom loptom izbacio Tabakovića na lijevu stranu, ovaj nesebično asistirao Međuseljcu koji postiže majstorski gol za vodstvo Čelika rezultatom 1:0.
Nakon gola domaćina, gosti su zaigrali otvorenije, a u 26. minuti dolaze do izjednačenja, nakon jednog neopreznog starta i faula na 18 metara od gola Čelika, loptu je namjestio Elmin Hadžikadunić, te majstorski pogodio za izjednačenje 1:1. Igrač Jedinstva nije slavio gol, budući da je i sam nekad nosio dres Čelika.

Nakon gola ponovo su Zeničani krenuli strahovito prema golu gostiju, a u 32. minuti novi gol u mreži gostiju, Martinović je dodao do Mašića koji je bio nesebičan i istu proslijedio do mladog Smajlovića, koji postiže prvijenac u seniorskom dresu za Čelik i vodstvo rezultatom 2:1.U 42. minuti Mašić se mogao proslaviti, izašao je sam pred gol gostiju, ali nije šutirao najbolje i lopta je otišla malo pored desne stative. Prvo poluvrijeme okončano zasluženim vodstvom Čelika rezultatom 2:1.

U drugom dijelu ponovo dominiraju domaćini, a to im se isplatilo u 51. minuti, Mašić je ubacio, lopta je nekako došla do Raševića koji šutira sa 10-tak metara, lopta pogađa jednog igrača iz odbrane gostiju, mijenja smjer i na semaforu je 3:1 za Čelik. U 57. minuti dobra kontra Čelika, Tabaković je sjajnom dijagonalnom loptom pronašao Međuseljca na lijevoj strani, ovaj pogledao i ubacio u peterac, ali Tabaković nije najbolje zahvatio loptu i ona odlazi malo pored gola. U 70. minuti Tabaković je dobio aplauz nakon sjajnog slobodnjaka sa više od 20 metara, ali njegov udarac je završio na desnoj stativi. U 78. minuti novi gol u mreži gostiju, Mašić je oduzeo loptu odbrani Jedinstva i sjajno ubacio, a Međuseljac sjajno iz voleja sa osam metara pogađa za 4:1. Do kraja utakmice nije bilo promjene rezultata ostalo je konačnih 4:1, te je Čelik drugom uzastopnom pobjedom najavio naredno kolo i vruće gostovanje na Piroti, gdje se očekuje invazija navijača Čelika.

U narednom kolu Čelik će na vruće gostovanje na Pirotu kod Travnika, dok će Jedinstvo dočekati ekipu Goražda.

Čelik-Jedinstvo 4:1

Čelik:Durmo, Bajramović, Rašević, Musa, Jusić, Vardo, Tabaković, Smajlović, Martinović, Međuseljac i Mašić. Trener: Dario Damjanović.

Jedinstvo:Nanić, Santos, Hadžikadunić, Jašarević, Nuhanović, Smajlović, Franklin, Harbaš, Hadrović, Husović i Ivoš. Trener: Mersud Demirović.