Bh. takmičari s osam medalja briljirali na takmičenju u Sloveniji u powerliftingu

Na 5. Slovenskom prvenstvu u powerliftingu bosanskohercegovački sportisti su na impresivan način predstavili našu državu, te su se vratili kući s osam osvojenih medalja.

Posebno se istakao Hamza Botić, koji je ostvario historijski rezultat. Sa totalom od 865 kg, koji se sastojao od 310 kg u čučnju, 205 kg u bench pressu i 350 kg u deadliftu, Botić je postigao najbolji relativni skor u historiji bh. powerliftinga, ostvarivši 506 DOTS bodova.

Osim zlatne medalje, Botić je bio i relativno najjači takmičar kroz sve kategorije, te je za ovaj izvanredni rezultat osvojio i pehar.

Pored Botića, odlične rezultate su ostvarili i ostali takmičari. Bakir Gežo zauzeo je drugo mjesto u kategoriji 140+ kg, dok je Zejd Mršević osvojio srebro u kategoriji do 125 kg.

Ammar Pecar briljirao je u kategoriji do 110 kg osvojivši zlato, dok je Dejan Marić zauzeo drugo mjesto u istoj kategoriji.

Ahmed Kušljugić takmičio se u push-pull disciplini u kategoriji do 100 kg, dok je Damir Begović osvojio treće mjesto u kategoriji do 75 kg, dodatno doprinoseći ukupnom uspjehu ekipe.

Ovim izvanrednim rezultatima, naši sportisti još jednom su pokazali snagu i posvećenost, dok powerlifting scena iz Bosne i Hercegovine nastavlja da napreduje na međunarodnim takmičenjima.