Bajraktarević iz prve ruke gledao magiju Mesija: Argentinac za 11 minuta upisao het-trik

Inter Majami je pobijedio Nju Ingland Revolušn rezultatom 6:2 u okviru posljednjeg kola, te regularni dio sezone završio sa rekordnih 74 poena, a meč je ponovo obilježio Lionel Mesi (Messi), dok je s druge strane naš Esmir Bajraktarević proveo 88 minuta u igri.

Iako su upisali visok trijumf, nije sve počelo bajno za Inter.  Lango i Borero su doveli goste u vodstvo od dva gola prednosti, ali je Luis Suarez uspio do poluvremena donijeti poravnanje.

Ostatak utakmice je prošao u znaku Mesija. Međutim, prije njega Benjamin Kremaski je doveo Inter u prednost, a onda je nastao šou Argentinca.

Mesi je u igri proveo svega 35 minuta, ali mu je za het-trik bilo potrebno svega 11 minuta. Tako je stigao do brojke od 33 gola i postao je najbolji strijelac u historiji Intera iz Majamija.

Predsjednik FIFA-e Đani Infantino (Gianni) je potvrdio da će Inter Majami igrati na Svjetskom klupskom prvenstvu 2025. godine.