Donedavni mladi reprezentativac BiH zablistao u dresu Hrvatske

Fudbalska reprezentacija Hrvatske sinoć je u Varšavi remizirala sa Poljskom u susretu 4. kola Lige nacija.

Sjajan i efikasan meč završen je rezultatom 3:3, a prvo ime je bio veznjak zagrebačkog Dinama Petar Sučić, koji je upisao gol i asistenciju.

Sučić je prvo u 24. minuti lijepo pogodio nakon duplog pasa sa Baturinom, da bi dvije minute kasnije istom igraču asistirao za treći gol svog tima.

Hrvatska je tada imala vodstvo 3:1, ali je do kraja susreta primila dva gola i ostala bez pobjede.

Petar Sučić je rođen u Livnu, a iza sebe ima 24 utakmice za mlađe selekcije BiH, od čega osam za U21 reprezentaciju. Ranije ove godine, Sučić je odlučio promijeniti sportsko državljanstvo i nastupati za Hrvatsku, za koju je već sakupio četiri nastupa.

Gol protiv Poljske je za Sučića bio prvijenac u hrvatskom dresu, a treba istaći da je prije dvije sedmice bio strijelac za svoj Dinamo i u susretu Lige prvaka protiv Monaca.

Petar Sučić (20) je prije dolaska u Dinamo igrao za Zrinjski, s kojim ima osvojenu duplu krunu u BiH.