KK PERFEKT ZENICA u Mostaru izborio 13 finalnih mečeva, perfektanka EJNA BEŠO najuspješnija takmičarka turnira sa 4 zlatne medalje

Poštovani roditelji, draga djeco i simpatizeri našeg Karate klub Perfekt Zenica,

u nedjelju 29.09.2024.godine nastupali smo na Međunarodnom karate turniru * 3.ZRINJSKI KARATE KUP * u Mostaru. Na turniru je učestovalo 50 klubova sa 720 prijava iz Slovenije, Hrvatske, Srbije, Crne Gore i BiH. Iskrene čestitke našim prijateljima za organizaciju i prijateljski odnos Karate Klub Zrinjski Mostar.

Naš karate klub PERFEKT Zenica je učestvovao sa 10 takmičara i ukupno smo osvojili 16 medalja u kategorijama kate, kate ekipno i borbe.

Osvojili smo 8 zlatnih medalja i 8 pehara za prvake kategorija, zatim 5 srebrenih, 2 bronzane i 1 učesničku medalju.

Prva mjesta,zlatne medalje i pehare su osvojili:

– Jusić Jusuf KATE – Dječaci – Oranž pojas (9 g)
– Adilović Adila KATE – Djevojčice – Oranž pojas (10 g)

Druga mjesta i srebrene medalje su osvojili:

– Jusić Jusuf KATE – Dječaci – Oranž pojas (10 g)
– Jusić Nahla KATE – Djevojčice – Oranž pojas (-7 g)
– Adilović Adila KATE – Djevojčice – Oranž pojas (9 g)
– Adilović Adila BORBE – Djevojčice 8/9 g. +36kg
– Smriko Hatidža KATE – Seniorke

Treća mjesta i bronzane medalje su osvojili:

– Kadrić Dalila KATE – Djevojčice – Oranž pojas (10 g)
– Dizdar Belmin KATE – Kadeti

Učesničku medalju je osvojila naša Dalila Kadrić u kategoriji kate djevojčice 11+ oranž pojas

Naša Amina Mušinović je radila meč za medalju u kategoriji borbe djevojčice 11 godina do 44 kg.

Izuzetno smo zadovoljni i ponosni nastupima naše djece i ostvarenim uspjehom. Naš klub je zauzeo visoko 5 mjesto u ukupnom plasmanu od 50 klubova, dok smo u neslužbenim kategorijama zauzeli 6 mjesto. Dokazali smo da se trud i rad isplate, te da jedino svakodnevnim treninzima i redovnim nastupima na turnirima možemo izgraditi kvalitetne takmičare.

Naša perfektanka EJNA BEŠO je sa osvojene 4 zlatne medalje najuspješnija takmičarka turnira u službenim kategorijama.

Merjem Bošnjak je sa osvojene 2 zlatne medalja zauzela visoko 6 mjesto.

Adila Adilović je zauzela visoko 3 mjesto u neslužbenim kategorijama, dok je Jusuf Jusić 6 mjesto.

Ekipu kluba je predvodio licencirani trenerski tim Hatidža Smriko, Ivana Džanković i glavni trener kluba Nermin Bošnjak.

Slobodno vrijeme smo iskoristili da prošetamo starom čaršijom i posjetimo Stari Most.

Moramo se zahvaliti roditeljima koji su cijeli dan bili uz djecu, ekipu, trenere i klub.

Naš klub nastavlja sa svakodnevnim treninzima u Osvnovnoj školi Edhem Mulabdić u Zenici. UPIS NOVIH ČLANOVA je otvoren i pozivamo sve zainteresovane da postanu dio PERFEKT PORODICE svaki radni dan sa početkom od 19:00 h.

Sljedeći vikend nastupamo na tri turnira u subotu kod naših drugara u Vogošći i Herceg Novom/ Crna Gora/, te u nedjelju u Kotoru /Crna Gora/. Vikend poslije putujemo kod naših drugara u Živince.