Prije 15 godina Benzema je postigao prvi pogodak za Real, ostalo je historija

Na današnji dan prije 15 godina Karim Benzema je postigao svoj prvi od ukupno 354 pogotka u dresu Real Madrida.

U ljeto 2009. godine Real je u svoje redove doveo sjajnog francuskog napadača koji je prethodno briljirao u dresu Lyona.

Nije trebalo puno vremena da Benzema zauzme mjesto u startnoj postavi Reala, a tako je bilo u duelu 3. kola La Lige protiv Xereza koji je odigran na današnji dan.

Real je do 78. minute imao vodstvo 3:0 golovima dvostrukog strijelca Ronalda i Gutija, a u 82. minuti je Van Nistelrooy uposlio Benzemu. Uslijedio je dribling i sjajan udarac pa golman gostiju nije imao nikakvih šansi.

To je bio samo nagoviještaj sjajne ere u Realu pa je u narednih 14 godina osvojio s madridskom klubom sve što je mogao.

Benzema u svojoj kolekciji ima pet osvojenih Liga prvaka, četiri titule prvaka Španije, pet klupskih Svjetskih prvenstava, četiri evropska Super kupa, tri Kupa kralja i četiri španska Super kupa.

Vrhunac karijere mu je svakako bila 2022. godina kada je osvojio Zlatnu loptu kao najbolji igrač na svijetu.

Podsjetimo, prošle godine je prešao i još uvijek je član Al-Ittihada.