Istraživanje: Žene se osjećaju nesigurnije u Sarajevu, nego u Banjaluci i Mostaru

Istraživanje: Žene se osjećaju nesigurnije u Sarajevu, nego u Banjaluci i Mostaru

.

Preporuka sa današnjeg skupa je da je potrebno adekvatnije izvještavanje javnosti o radu policije, veća zastupljenost žena u policiji, posebice policajki, a potrebni su i službenici koji rade u neposrednom kontaktu s građanima jer pridonose osjećaju sigurnosti.

Također je preporuka da se češće organiziraju tečajevi samoobrane za žene, uz pomoć organizacija civilnog društva i uz podršku policijskih struktura i tijela lokalne samouprave.

Preporuka je i dodatna edukacija za sve predstavnike institucija i civilnog društva, kroz odgoj i formalno obrazovanje, ali da obrazovanje treba ići u smjeru rada na prevenciji nasilja, promicanju poštivanja ljudskih prava, pružanje podrške i razumijevanje ženama, ali i drugima koji su doživjeli bilo kakav oblik uznemiravanja.

Također je preporuka i pojačano prisustvo policije na ulicama, poboljšanje lokalnog rada policije u zajednici kroz češće ophodnje, posebno u područja s većim brojem napada. Unapređenje videonadzora na javnim mjestima i naseljenim mjestima s ciljem smanjenja stope kriminala i poboljšanja osjećaja za sigurnost ne samo žena, već cijele lokalne zajednice.

Ocijenjeno je nužnim donijeti strože zakone u pogledu sankcija i kazni za sve oblike uznemiravanje i napad s ciljem smanjenja njihove prisutnosti.

Fena

Dobivaj najvažnije vijesti porukom na Viberu: KLIKNI OVDJE
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za Android: KLIKNI OVDJE
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za iOS: KLIKNI OVDJE

NAJNOVIJE

rentacarZenica