Rukometaši Čelika poraženi od Konjuha (24:25)

Derbi 2. kola Lige 4 za rukometnog prvaka BiH između Čelika i Konjuha iz Živinica pripao je gostima – 24:25. Čelik je bio bolji u 1. poluvremenu kada je u njegovom drugom dijelu “na krilima” Begagića, Kadića i Martića stekao 4 gola prednosti 14:10.

I početak 2. poluvremena bio je u znaku Zeničana koji dolaze do prednosti 16:12. Međutim, u nastavku je sastav iz Živinica bio uspješniji. Čelik nije imao rješenje u napadu, a kada bi njegovi igrači i došli u priliku da pogode mrežu, na scenu bi stupao Sidik Omerović golman Konjuha koji je sa 16 odbrana, od čega je 7 sedmeraca, junak pobjede “Stolara”. Gosti su u 45. minuti izjednačili – 16:16, a nakon toga i poveli 16:18. Čelik je uspio izjednačiti 18:18, a preko Davora Kadića u 55. minuti i povesti 21:20.

Vodio je Čelik u 27. minuti – 22:21 i imao 2 igrača više, međutim uporni gosti su već u sljedećem napadu izjednačili, a potom i i iz kontre, kada nije sviran prekršaj nad Boškom Jolovićem, i poveli – 22:23. U završnici je Čelik do poravanja 24:24 stigao kada je trener Antović iz igre izveo golmana Starčevića, a ubacio još jednog igrača. Međutim, gosti su brzo reagovali i pogodili praznu mrežu Čelika za slavlje – 24:25.

Rukometaši Čelika u 3. kolu Lige 4, 17. maja gostuju Borcu u Banja Luci.